Hakkımızda

Yeni Tüm Turizm ve Seyahat İşçileri Sendikası 24,11,2020 Yılında Kurulmuş olup 21 Mart 2021 Tarihinde 1. olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirerek faaliyetlerine başlamıştır. 15, Taşımacılık iş kolu olan sendikamız, öncelik olarak bu kutlu yolda, tüm emekçi, kardeşlerimizin sektörde yaşamış oldukları sorunları bir bir tespit edip, gerek devletimizle gerek ilgili bakanlık ve kurumlarla irtibatlar kurarak sorunları aşmak ve sivil ve iş hayatlarını daha yaşanılır ve daha refah seviyeye yükseltmektir.

Ülkemizin,çağdaş bir seviyeye ulaşabilmesinin gerekliliklerinin başında hiç şüphesiz, bilinçli bireylerden oluşmuş örgütlü bir toplumun gerçekleştirilmesi gelmektedir. Türk Milletinin ebediyen hür ve bağımsız yaşamasını esas alan, Türk Devletinin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bir bütün olduğu ilkesinden asla taviz vermeyen sendikacılık anlayışı ile, Her türlü faaliyetlerinin, özellikle üyelerin ve herkesin denetimine açık gerçek anlamda şeffaflık ilkesinin hakim olduğu bir sendikacılık anlayışı ve Rabbimizin izniylede emekçi kardeşlerimizin ve toplumun ifade edilmemiş, dile getirilmemiş ihtiyaçlarını anlayıp, bunu topluma uygun hale getirip toplumun ayağa kaldırılması en önemli ilkelerimizdendir.

Küreselleşen dünyada ve her geçen gün daha da gelişen Türkiye’de taşımacılık sektörü büyük rol oynamaktadır. Bu kadar önemli bir sektörde gelişmekte ve değişmekte olan ulaşım ağlarının, yeni teknolojilerin, piyasa koşullarının,kanun ve yönetmeliklerin yanında bu sürece ayak uydurmakta güçlük çeken emekçilerimizin de varlığı her daim akıllarımızda bulunmalıdır.

Tur-Sey İş Sendikası olarak 15. Taşımacılık iş kolu olan, Karayolu Taşımacılığı,Demiryolu Taşımacılığı,Havayolu ve Denizyolu Taşımacılığı olarak, bu sektörlerde çalışan Tüm Emekçi Kardeşlerimizin Rabbimizinde izniyle bu saatten itibaren her daim yanlarında olacağımıza, birlikte mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Şoför kardeşlerimizin yaşamış olduğu çalışma şartları ve mesleki problemleri gün gibi ortadadır. Zor çalışma koşulları, bireysel kamyonculuğun zorlukları,yoğun çalışma, sistem eksikliği, sektördeki yoğunluk, emeğinin karşılığını alamama ve çalışma zorunluluğu araştırma sonucu elde ettiğimiz problemlerden birkaçıdır.Son olarak tır ve kamyon şoförlerinin de düzenli bir hayatı hak ettiklerini unutmayalım. Her ne kadar kendi işlerini yapıyor olsalar dahi onlarda iş ve meslek hayatlarında bir düzene ihtiyaç duyuyorlar. Gece gündüz demeden dolaylı olarak bizler için yaptıkları meslekleriyle hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatları riske atıyorlar. Onları bu kadar fedakarlık gösterirken onlar için yapılması gereken düzenlemeler ve sektörel iyileştirmelerle yaşadıkları zorlukların üstesinden gelinebilir. Bizde Tur-Sey iş Sendikası olarak tüm emekçi kardeşlerimizin yanlarında bulunarak, yukarıda bahsettiğimiz, tüm sıkıntıları birer birer aşarak, hakkın ve adaletin konuştuğu bir ortam yaratmak bizim boynumuzun borcudur.Çok değerli emekçi şöför kardeşlerim, artık yalnız değilsiniz, biz birlikte güçleneceğiz.Bir elin nesi var, iki elin sesi var Atasözüyle gelin birlik olalım.Tüm emekçi Kardeşlerimizi TUR-SEY İŞ SENDİKASI çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.

ÜYE GİRİŞİ